AMERICAN Espresso Blend

4.0016.00

zmes Amerických káv namiešaná pre výborné espresso

Vymazať
Katalógové číslo: - Kategórie:

Popis

Namiešali sme pre Vás zmes vhodnú na espresso. Je zložená z troch káv z Amerického kontinentu:

31% Brazil Yellow Bourbon
Káva zo žltých kávových čerešní odrody Yellow Bourbon kávovníka arabského, z oblasti Minas Gerais, spracovaná Honey metódou. Je pestovaná v takmer ideálnych podmienkach, vo výške medzi 1100 a 1500 m.n.m. s priemernými ročnými zrážkami medzi 1800 a 2000 mm a s priemernou ročnou teplotou 19°C. Sladká odroda, klimatické podmienky a špecifický spôsob spracovania vytvára sviežu kávu s čistým a vyváženým telom sladkej krémovej chuti.

31% Guatemala SHB
Káva z Guatemaly patrí k najlepším kávam na svete. V roku 1750 priviezli do tejto krajiny prvé kávovníky jezuiti a v posledných rokoch 19. storočia tu nemeckí prisťahovalci rozvinuli kávový priemysel. Dokázali dopestovať kávu aj v extrémnych poveternostných podmienkach a to tak, že za nepriaznivého počasia zakladali v blízkosti plantáží oheň, aby hustý dym chránil kávovníky pred mrazom. V aróme je možné cítiť mandle, chuť charakterizuje intenzívna horká čokoláda, jemná acidita s plným krémovým telom.

31% Nicaragua SHG
Farma La Bastilla sa nachádza približne 20 km od mesta Jinotega, 6km východne od jazera Apanas a je súčasťou prírodnej rezervácie Datanli el Diablo. Káva sa pestuje na 160 hektároch vo výške 1100 – 1400 m.n.m. Od roku 2003 je farma certifikovaná spoločenstvom Rainforest Alliance a zaznamenáva neustále pokroky. Výnimočnosť a kvalitu kávy ovplyvňuje lokálna nadmorská výška, prírodné podmienky, mikroklimatické podnebie a samotný spôsob ekologického spracovania. Káva má jemné telo so sviežou kyselinkou, chuťou tropického ovocia a orieškovými tónmi.

No a pre lepšiu krému a trocha horkejšiu chuť sme pridali aj trochu Africkej robusty:

7% UGANDA Cherry Scr.18 Robusta
Uganda je jedným z najväčších pestovateľov Robusty na svete. V krajine je prirodzene sa vyskytujúcim rastlinným druhom. Rastie v nadmorských výškach 1700 až 2200 metrov nad morom a spracovanie prebieha mokrou metódou.

Ďalšie informácie

Hmotnosť

1kg, 250g, 500g