ETHIOPIA Duromina

9.20

aníz, čokoláda, broskyňa, med
SCA: 86.3

250 g

Na sklade

Kategória:

Popis

Duromina v oromskom jazyku znamená „zlepšiť svoj život“. Je to družstvo nachádzajúce sa v okrese Agaro v zóne Jimma v juhozápadnej Etiópii. Káva tu rastie po generácie, no tradične sa spracovávala prírodnou metódou a farmári dbali na kvalitu len málo. Hoci klíma a nadmorská výška oblasti sú ideálne na produkciu vysoko kvalitných káv, ešte donedávna bola káva v tejto oblasti synonymom nízkej kvality. Rok čo rok dostávali farmári za kávu veľmi nízke ceny, a tak sa tento kruh nízkej kvality, nedostatku motivácie a chudoby udržiaval.

V roku 2010 sa stretlo viac ako 100 miestnych producentov kávy, aby vytvorili Družstvo Duromina. Ako už názov napovedá, ich cieľ bol jednoduchý: zlepšiť si život. S technickou podporou, obchodným poradenstvom a prístupom k financovaniu prostredníctvom mimovládnej organizácie TechnoServe; členovia zakúpili rozvlákňovač a postavili umývaciu stanicu a prvýkrát začali spracovávať umytú kávu.

Táto inovácia pomohla spoločnosti Duromina vytvoriť základ pre výrobu vysokokvalitných káv a pritiahnuť do komunity nové očakávania. O dva roky neskôr medzinárodná porota zložená z profesionálnych porotcov vyberie Durominu ako najlepšiu v Afrike a udelí družstvu prvú cenu v hlavnej regionálnej degustačnej súťaži.

V hodnotení SCA dosiahla táto káva 86.3 bodov!

KULTIVAR
výber Metu Bishariho

NADMORSKÁ VÝŠKA
1900 až 2100 metrov nad morom

SPRACOVANIE
Fermentovaná mokrou metódou a vysušená slnkom na afrických posteliach